zamknij
Warsztaty

Zdrowie w podróży – Agnieszka Wroczyńska (GWP#89)

Kolejne spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” poświęcone będzie zagadnieniom związanym ze zdrowiem w podróży. Poprowadzi je dr n. med. Agnieszka Wroczyńska:

Podczas spotkania przekażę w praktyczny sposób, jak przygotować się zdrowotnie do dalekich wyjazdów i co robić w razie problemów medycznych w podróży.  Przybliżę krótko o zasady pierwszej pomocy w szczególnych sytuacjach podczas wypraw do krajów tropikalnych, takich jak ukąszenie jadowitego węża lub „atak” gorączki w regionie malarycznym. Odpowiem na pytania często nurtujące podróżników:  czy warto się szczepić przed podróżą i jak chronić przed malarią w tropiku, czy da się uniknąć „zemsty Montezumy” albo „klątwy Faraona”,  jakie ubezpieczenie zdrowotne warto wykupić przed wyjazdem oraz czy podróżowanie z dziećmi jest bezpieczne, a także na wszystkie pozostałe, zadane przez uczestników.  

Zapraszamy w piątek 12 maja w godz. 17:00 – 20:00 na Salę Morską w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

W trakcie spotkania rozlosujemy nagrody od sponsora nagród – marki Fjord Nansen. Aby wziąć udział w losowaniu należy wpisać się na listę obecności na spotkaniu.

Istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnej opieki nad dziećmi powyżej 3 roku życia w trakcie spotkania. Opiekę zapewni Akademia Małych Animacji Domifan. Prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na opiekę najpóźniej na dzień przed spotkaniem poprzez przesłanie maila zawierającego imię i wiek dziecka na adres warsztatypodroznicze@gmail.com.

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.

Więcej o prelegentce:

Dr n. med. Agnieszka Wroczyńska – lekarka, specjalistka medycyny morskiej i tropikalnej, pracuje w Poradni Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych UCMMiT w Gdyni. Posiada Certificate in Travel Health®. Brała udział w stażach klinicznych z zakresu medycyny tropikalnej m. in. w Instituto de Medicina Tropical Alexander von Humboldt w Peru oraz Mahidol Univeristy w Tajlandii, a także w projektach rozwojowych MSZ RP w Centrum Medycznym im. Św. Łukasza w Kifangondo w Angoli. Główne zainteresowania zawodowe to: medycyna podróży, malaria, szczepienia podróżujących, bezpieczeństwo podróży z dziećmi. Autorka licznych publikacji z zakresu chorób tropikalnych i ich profilaktyki, a także poradników medycznych dla turystów. Z zamiłowania podróżniczka i żeglarka.

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.