zamknij
Warsztaty

Traktorem przez Andy – Marcin Obałek (GWP#90)

Zapraszamy na 89. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat”. Poprowadzi je Marcin Obałek, który opowie m.in. o swojej niezwykłej podróży traktorem przez Amerykę Południową.

W roku 2001 kwiat polskiej myśli technicznej Ursus 6014 przyprawił o ból głowy Katedrę Mechanizacji Rolnictwa Akademii Rolniczej w Poznaniu. Rozpoczęta w 2002 roku ekspedycja doczekała się kolejnych 6 etapów, podczas których Ursus pokonał blisko 20 000 km dróg, łąk, pól i nieużytków Urugwaju, Argentyny, Boliwii, Chile i Peru.

Niewątpliwym sukcesem, a z drugiej strony przyczyną zawieszenia działalności szalonych traktorzystów, jest doprowadzenie do obfitujących w znaleziska prac archeologicznych w Amazonii boliwijskiej w ramach projektu „Polska Ekspedycja Amazońska” o którym również dowiemy się więcej na prelekcji.

Spotkanie odbędzie się w piątek 26 maja w godz. 17:00 – 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

W trakcie spotkania rozlosujemy nagrody od sponsora nagród – marki Fjord Nansen. Aby wziąć udział w losowaniu należy wpisać się na listę obecności na spotkaniu.

Istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnej opieki nad dziećmi powyżej 3 roku życia w trakcie spotkania. Opiekę zapewni Akademia Małych Animacji Domifan. Prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na opiekę najpóźniej na dzień przed spotkaniem poprzez przesłanie maila zawierającego imię i wiek dziecka na adres warsztatypodroznicze@gmail.com.

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.