zamknij
Warsztaty

Podróżowanie z dziećmi według 8 stóp (GWP#91)

Już w piątek 2 czerwca zapraszamy na 90. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” poświęcone podróżowania z dziećmi. Naszymi przewodnikami w tym temacie będzie ekipa z bloga osiemstop.pl – Maciek (7), Kalina (5), Ola i Paweł Wysoccy.

Polecieliśmy kiedyś na Maltę. Maciek miał mniej więcej rok, jeszcze nie chodził, ale w mgnieniu oka potrafił się znaleźć przy barierce, albo szklanym stoliku. W dodatku kochał wschody słońca. Kiedy tak pilnowaliśmy go na zmianę o wpół do 5 rano, gdzieś między zapadaniem w nieprzytomność, zmianą pieluch i kombinowaniem, jak wytłumaczyć właścicielowi te wszystkie plamy naokoło, w końcu musiało paść to pytanie: po cholerę nam podróże z dzieckiem??!! Nie dość mamy wrażeń??!!

Skoro jednak kochaliśmy i podróże, i Młodego, trzeba było się wysilić i pożenić te dwie miłości. Nie było łatwo. Pierwszy raz wyjechaliśmy z Maćkiem, kiedy miał 4 miesiące. Polecieliśmy do Izraela. Potem przeprowadziliśmy się na chwilę do Libii, i zanim się zorientowaliśmy, dziecko stało się naszym stałym kompanem podróży. Kalina dołączyła tuż przed dawno zaplanowanym wyjazdem na Dominikanę, a w wieku 6 miesięcy ruszyła w naszą i swoją podróż życia – pół roku w przyczepie po USA.

Podróże z dziećmi to na szczęście nie jest fizyka kwantowa. Da się je spokojnie ogarnąć, trzeba tylko wrzucić na luz. Potraktować dzieciaki jako kolejnego kompana podróży o trochę innych potrzebach i wymaganiach niż my. Czasem odpuścić to czy tamto muzeum, lekko zwolnić, zamiast do starożytnej świątyni skoczyć na plac zabaw. A kiedy nasze dziecko się przeziębi czy rozbije nos warto też uświadomić sobie, że to wszystko mogło się zdarzyć bez wychodzenia z domu.

Czego (poza tanią filozofią) możecie się jeszcze spodziewać na naszym pokazie? Krótko opowiemy Wam o naszych wyprawach, a potem opiszemy, jak przygotować się do podróży z dzieckiem (a nawet dwojgiem), jak zadbać o ich podstawowe potrzeby, co spakować, gdzie można pojechać, gdzie nocować…

Damy Wam też kilka gotowych odpowiedzi na „pytania z tezą”, takie jak „Co Wy z tego macie” i drugie nawet ważniejsze: „Co z tego mają dzieci” (nasz Maciek odpowie pewnie, że niewiele, bo tablet przy dłuższych podróżach zostaje w domu).

Zapraszamy dzieciatych i tych, co jeszcze o dzieciach nie myślą. My też nie zawsze byliśmy rodzicami:)

Spotkanie odbędzie się w piątek 2 czerwca w godz. 17:00 – 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnej opieki nad dziećmi powyżej 3 roku życia w trakcie spotkania. Opiekę zapewni Akademia Małych Animacji Domifan. Prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na opiekę najpóźniej na dzień przed spotkaniem poprzez przesłanie maila zawierającego imię i wiek dziecka na adres warsztatypodroznicze@gmail.com.

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.

1 komentarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.