zamknij
Warsztaty

Michał Witkiewicz – od Atlantyku do Pacyfiku, czyli z plecakiem po Ameryce Południowej (GWP#92)

Ostatnie przed wakacjami spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” poprowadzi Michał Witkiewicz. Będzie to relacja z kilku niskobudżetowych wyjazdów na kontynent południowoamerykański. W trakcie wirtualnej wędrówki zobaczymy kraje pełne kontrastów: miasta z nowoczesnymi dzielnicami i wielkimi wieżowcami położone obok ubogich i niezorganizowanych osiedli. Ludzi bardzo bogatych obok biednych. Dżungle położone między dwoma oceanami, wysokie góry obok równin, pokryte cały rok śniegiem wulkany obok pustyń bez deszczu. Do tego barwną i żywą kulturę: wieczory w rytmach salsy i rumby, czy tradycyjne tańce ludowe. Poznamy tajniki taniego podróżowania po tym regionie, podstawowe zasady bezpieczeństwa, lokalne zwyczaje i wierzenia, a także miejscowe przysmaki kulinarne.

Spotkanie odbędzie się w piątek 23 czerwca w godz. 18:00 – 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnej opieki nad dziećmi powyżej 3 roku życia w trakcie spotkania. Opiekę zapewni Akademia Małych Animacji Domifan. Prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na opiekę najpóźniej na dzień przed spotkaniem poprzez przesłanie maila zawierającego imię i wiek dziecka na adres warsztatypodroznicze@gmail.com.

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.

Więcej o prelegencie:

Michał Witkiewicz – podróżnik, wykładowca trójmiejskich uczelni wyższych, doradca samorządowy, dziennikarz, fotografik, prezes Polskiego Klubu Przygody. Członek wielu organizacji naukowych i podróżniczych. Od wielu lat aktywnie uprawia turystykę. Przemierzył ponad 100 krajów świata na pięciu kontynentach. Wędrował po bezludnej, lodowatej tundrze i walczył o życie w kazachskim stepie, pił archi z mongolskimi notablami i jadł świnki morskie z peruwiańskimi przemytnikami, brodził po pas w błocie w syberyjskiej tajdze i przedzierał się przez las na … chińskim murze. Do jego największych osiągnięć należy zaliczyć pieszo-pontonowe, samotne ekspedycje – wzdłuż granicy Europy z Azją i w poprzek Ameryki Południowej, za które został wyróżniony w konkursie Kolosy (w 2003 i 2005 r.) – najbardziej prestiżowej nagrodzie w środowisku polskich eksploratorów i zdobywców.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.