zamknij
Warsztaty

Kolumbijske Choco na packraftach – Dominik Szmajda (#167)

IMG_20240131_130723

Miasto Gdynia i Hufiec ZHP Gdynia zapraszają na 167. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” z Dominikiem Szmajdą – podróżnikiem, który upodobał sobie ultralekkie pneumatyczne kajaki zwane packraftami. Dzięki nim eksploruje najróżniejsze zakątki na świecie. Ma na swoim koncie wyprawy do Albanii, Czarnogóry, ale także do Afryki Równikowej, Meksyku czy Kolumbii. Oprócz organizowania wypraw prowadzi sklep ze sprzętem packraftowym (packraftowo.pl).

Choco to prowincja Kolumbii, leżąca na zachodnim, czyli pacyficznym wybrzeżu. Przez lata nie odwiedzania przez turystów z powodu działających tam do niedawna karteli narkotykowych. Ten zakątek Ameryki Południowej, gdzie zupełnie dzikie plaże otoczone są dziewiczą dżunglą, poprzecinaną czystymi strumieniami wydał nam się idealnym miejscem do zorganizowania packraftowej przygody. Plan zakładał zarówno pływanie po oceanie, małymi rzekami pod prąd jak i wędrówkę na przełaj przez dżunglę, z całym ekwipunkiem, bez żadnego wsparcia. Celem było dotarcie do tajemniczej rzeki Baudo. Czy nam się udało ten cel osiągnąć? 

Spotkanie odbędzie się w piątek 12 kwietnia w godzinach 16:30 – 18:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Park Naukowo-Technologicznym (budynek II) w Gdyni.

Po spotkaniu odbędzie się konkurs z nagrodami od sponsora nagród – producenta sakw, toreb i akcesorów rowerowych Jack Pack (www.jackpacking.pl)

Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia i organizowany przez Hufiec ZHP Gdynia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.