zamknij
Warsztaty

Jak zarabiać na podróżowaniu? Spotkanie z Los Wiaheros (GWP#88)

Na najbliższym spotkaniu Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, które zadaje sobie wiele osób – jak żyć, aby podróżować i móc się z tego utrzymać? Odpowiedź pomogą nam znaleźć Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik, którzy już od ponad 10 lat łączą podróże z pracą i poznają coraz lepsze i wydajniejsze sposoby, aby takie życie przynosiło im coraz więcej frajdy. Tymi sposobami na łączenie podróży, blogowania i pracy zdalnej podzielą się na spotkaniu w piątek 21 kwietnia w godz. 17:00 – 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Czego dowiesz się na spotkaniu:

– jakie umiejętności pozwalają łączyć podróże z pracą zdalną?
– jak blogować, aby być zauważonym i wyróżnić się wśród innych?
– jak mądrze czerpać zysk z blogowania/vlogowania lub działalności w social mediach?
– czy można zarabiać na pisaniu artykułów i sprzedaży zdjęć?
– jak zostać cyfrowym nomadą i żyć w tropikach pracując zdalnie?
– jak zacząć współpracować z dużymi markami?
– jak to wszystko w życiu od początku ogarnąć, gdybyśmy mieli zaczynać jeszcze raz od zera?

Jak piszą prelegenci: „nie będzie to puste gadanie. Pokażemy Ci konkretne przykłady z naszych doświadczeń. To będzie szczera opowieść nie tylko o podróżach, ale też pieniądzach.”

W trakcie spotkania rozlosujemy 3 nagrody od sponsora nagród – marki Fjord Nansen. Aby wziąć udział w losowaniu należy wpisać się na listę obecności na spotkaniu.

Istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnej opieki nad dziećmi powyżej 3 roku życia w trakcie spotkania. Opiekę zapewni Akademia Małych Animacji Domifan. Prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na opiekę najpóźniej na dzień przed spotkaniem poprzez przesłanie maila zawierającego imię i wiek dziecka na adres warsztatypodroznicze@gmail.com.

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.

Więcej o prelegentach:

Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik – kilka lat życia spędzili na oglądaniu, smakowaniu i doświadczaniu krajów Azji podczas ponad 4-letniej podróży, ale to Australia zahipnotyzowała ich na tyle skutecznie, że mieszkając i pracując w Polsce ciągle myślą, jak do niej wrócić. Podczas ostatniej podróży po Australii i Nowej Zelandii, zbierali unikatowy materiał, którego fragmenty można znaleźć na www.LosWiaheros.pl – najstarszym, aktywnym blogu podróżniczym w Polsce, który był nagradzany i umieszczany w różnych rankingach socialmediowych na przestrzeni ostatnich 10 lat.

Dziś poza działalnością podróżniczą fotografują i filmują dronem świat z lotu ptaka. Ich efekty pracy można zobaczyć na stronie www.CrazyCopter.pl Często określani przez innych mianem cyfrowych nomadów, czyli ludzi którzy pracują zdalnie przez Internet niezależnie od swojej lokalizacji na świecie, czego przykładem może być np. ich przeprowadzka na Wyspy Kanaryjskie na zimę 2016/17.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.