zamknij
Warsztaty

Warsztaty z fotografii podróżniczej – Marcin Dobas

Zapraszamy na kolejne spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” które poprowadzi Marcin Dobas – fotograf specjalizujący się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Marcin ukończył studia na wydziale geologii i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Marcin spędził wiele czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Finlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Jego fotografie są publikowane w magazynach, książkach i kalendarzach. Fotografuje wszędzie tam, gdzie tylko jest w stanie, podczas uprawiania wspinaczki, eksploracji jaskiń, skitouringu czy nurkowania.

Marcin przekaże wiele praktycznych wskazówek, porad i przemyśleń dotyczących fotografii podróżniczej będących owocem wieloletnich wędrówek z aparatem. Od Arktyki po tropiki. Uczestnicy poznają tajniki warsztatu i sposoby na optymalne wykorzystanie sprzętu. Podróżnik podzieli się zdobytymi doświadczeniami i opowie o błędach, które popełniał, bo jeśli chodzi o uczenie się na błędach, to najlepiej robić to na cudzych.
– Jak się przygotowywać na trudne warunki, w których być może przyjdzie Wam pracować
– Co należy ze sobą zabrać i jak to zapakować. Co powinno być dla Was ważne podczas fotografowania
– Jak robić zdjęcia w miejscu do którego zapewne nieprędko wrócimy i jak to zaplanować wcześniej
– Na jakie problemy najczęściej natraficie i jak im zaradzić
I wreszcie jak dbać i jak wykorzystać naszą „zdobycz”, czyli jak wywołać, przechowywać, opisać, jak i komu sprzedawać zrobione zdjęcia.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 28 maja 2015 roku na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w godz. 17:00 ? 20:00.

Ponieważ jest to duża sala, nie trzeba przesyłać potwierdzenia udziału w spotkaniu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.