zamknij
Warsztaty

Jak nie zadeptać Złotej Ziemi? Czyli post-turystyka w Birmie

birma

Zapraszamy na siódme w tym roku spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych ?Wyjdź w Świat?! Tym razem wybierzemy się do Birmy, a naszym przewodnikiem będzie Michał Lubina, doktor nauk społecznych UJ, wykładowca w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ, analityk w Centrum Studiów Polska-Azja oraz autor pierwszej w Polsce historii Birmy.

Pierwszy raz pojechałem do Birmy sześć lat temu. Wydawało mi się, że odkrywam świat, a ten zamknięty wówczas kraj mnie zachwycił. Czułem się jak podróżnik, znajdujący białe słonie i tropiący ślady Orwella. A potem Birma się zmieniła – otwarła na świat, podłączyła się do globalnej wioski, stała się „zwykła”. Lecz nie mniej fascynująca – od kiedy zaraziłem się Birmą sześć lat temu, byłem w niej osiem razy, napisałem o niej dwie książki i piszę kolejną. Po drodze dotarło do mnie, że nie jestem podróżnikiem, co najwyżej post-turystą. To chyba było z tego wszystkiego najcenniejsze. Chcę pokazać Birmę, jaką znam i kocham: przedstawię zdjęcia z terenów w Birmie świetnie znanych (Wielka Czwórka – Rangun, Pagan, Mandalaj, Inle), ale także tych słabo lub nawet zupełnie nieznanych (Arakan, państwo Czin, tereny partyzantów kareńskich)- i będę starał się spróbować pokazać, jak tej Birmy nie zadeptać.

Spotkanie odbędzie się w piątek 15 maja 2015 roku na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w godz. 17:00 ? 20:00.

Istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnej opieki nad dziećmi w trakcie spotkania. Dziećmi zajmie się animatorka Dominika Rusnak, właścicielka firmy Domifan – www.domifan.pl. Prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na opiekę co najmniej 2 dni przed spotkaniem poprzez przesłanie maila na adres warsztatypodroznicze@gmail.com

Ponieważ jest to duża sala, nie trzeba przesyłać potwierdzenia udziału w spotkaniu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.