zamknij
Warsztaty

Sztuka wędrowania – Łukasz Supergan (GWP#74)

gwp74

Zapraszamy na trzecie spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” 2016. Poprowadzi je Łukasz Supergan, który w ciągu ostatnich 5 lat przewędrował pieszo około 15 tysięcy kilometrów. W górach i na nizinach, o każdej porze roku, w terenie cywilizowanym i odludnym, najczęściej samotnie. Wśród tych wędrówek znalazło się piesze przejście 4000 km przez Europę, z Warszawy do Santiago de Compostela. Było to też dwukrotne przejście Łuku Karpat, zimowe przejście 850 km przez góry Słowacji i 800 km granią Pirenejów. Poza Europą przeszedł 2300 kilometrów przez irańskie góry Zagros oraz setki kilometrów w Himalajach Indii i Nepalu, pakistańskim Karakorum, Tien-Szanie, Pamirze, górach Liban.

Doświadczenia swoich pieszych wędrówek i długodystansowych przejść górskich zebrał w opowieści ?Sztuka wędrowania?. Składa się ona z praktycznych porad, które pomogą Ci samodzielnie przygotować przejście wymarzonego szlaku: od łatwej wędrówki nizinnej po wielomiesięczny treking z dala od cywilizacji.

Co muszę wiedzieć przed wyruszeniem?

  • Jaki sprzęt będzie odpowiedni w różnych warunkach terenowych i klimatycznych ? latem i zimą, w klimacie wilgotnym i pustynnym, na dużej wysokości, na odludziu?
  • Jak odżywiać się podczas wędrówki?
  • Gdzie szukać schronienia?
  • Jak nawigować w trudnym terenie?
  • Jak poradzić sobie z ?szokiem kulturowym? który dotyka nas w miejscach, gdzie zwyczaje skrajnie różnią się od znanych nam?- Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Podczas pokazu zobaczysz jak w praktyce wybrać elementy wyposażenia, by były funkcjonalne i komfortowe oraz jak zaplanować swoją drogę, by stała się po prostu łatwiejsza.

Po spotkaniu będzie można kupić najnowszą książkę Łukasza ?Pieszo do irańskich nomadów? w cenie 31 zł/szt. Więcej o książce tutaj.

Spotkanie odbędzie się w piątek 13 maja w godz. 17:00 – 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Nie trzeba przesyłać potwierdzenia udziału w spotkaniu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.