zamknij
Warsztaty

Spotkanie z Marią Hawranek i Szymonem Opryszkiem (GWP#84)

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat”, które odbędzie się w najbliższy piątek 17 lutego w godz. 17:00 – 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (Aleja Zwycięstwa 96/98).

Naszymi gośćmi będą Maria Hawranek i Szymon Opryszek – reporterzy publikujący m.in. w „Tygodniku Powszechnym” i „Dużym Formacie”, autorzy książki „Tańczymy już tylko w Zaduszki. Reportaże z Ameryki Łacińskiej? oraz bloga www.intoamericas.com

Jak żyją poza czasem boliwijscy menonici, bez elektryczności i zdobyczy cywilizacji? Jak znaleźć prace w nielegalnych kopalniach złota w Peru? Czym jest życie w umierającej wiosce na wybrzeżu Ekwadoru? Te i inne pytania wyznaczają nasze trasy po Ameryce Łacińskiej, którą od 2014 roku przeczesujemy w poszukiwaniu ważnych, nieoczywistych ludzi i ich historii. Na spotkaniu opowiemy m.in. o menonitach, peruwiańskich kopalniach, ale też mieszkańcach najgęściej zaludnionej wyspy świata w Kolumbii i faweli Rio de Janeiro. Po przerwie, opowiemy też jak spędzić rok w podróży i nie zbankrutować: gdzie kupić tani bilet, gdzie spać i co jeść, żeby było tanio i wesoło.

W trakcie spotkania rozlosujemy 3 nagrody od sponsora nagród ? marki Fjord Nansen. Aby wziąć udział w losowaniu należy wpisać się na listę obecności na spotkaniu.

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.