zamknij
Warsztaty

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pingwinach… (GWP#83)

Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Horzelą w ramach Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat”! Prelegent opowie o Antarktydzie na której spędził prawie półtora roku i na którą trafił wraz z 34 Wyprawa? Antarktyczna? PAN. W tym czasie mierzył lodowce, monitorował zachowania pingwino?w i innych zwierza?t, pomagał naukowcom w ich pracach, przy okazji poszerzaja?c swoja? wiedze? o Antarktyce.

W trakcie pokazu dowiemy się między innymi:

  • Ile czasu płynie statek relacji Gdynia – Antarktyka?
  • Po co nam zamrażarki w polarnych rejonach świata?
  • Jakie zwierzaki utrudniają rozładunek statku?
  • Co jest groźne dla zdrowia polarnika?
  • Czy można się oprzeć antarktycznym wichurom?
  • Co pingwiny myślą o kamieniach i gdzie są wtedy słonie morskie?

Spotkanie odbędzie się w piątek 9 grudnia w godz. 17:00 – 20:00 w w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (Aleja Zwycięstwa 96/98) w godz. 17:00-20:00.

Istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnej opieki nad dziećmi powyżej 3 roku życia w trakcie spotkania. Opiekę zapewni Akademia Małych Animacji Domifan. Prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na opiekę najpóźniej na dzień przed spotkaniem poprzez przesłanie maila zawierającego imię i wiek dziecka na adres warsztatypodroznicze@gmail.com.

W trakcie spotkania rozlosujemy 3 nagrody od sponsora nagród – marki Fjord Nansen. Aby wziąć udział w losowaniu należy wpisać się na listę obecności na spotkaniu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.