zamknij
Warsztaty

Spotkanie z Anitą Demianowicz (GWP#85)

Zapraszamy na kolejne spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat”. Tym razem Anita Demianowicz opowie o podróży przez kraje Ameryki Środkowej, w której w sumie spędziła osiem miesięcy. Oprócz opowieści, nie zabraknie również aspektów praktycznych.

Najbardziej w sercu zapadła jej Gwatemala, w której spędziła trzy miesiące. W tym czasie uczyła się języka hiszpańskiego, spędzała święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc, siedząc przy stole z gwatemalskimi rodzinami i poznawała kraj od mniej turystycznej strony. Tam też uczestniczyła w „końcu świata”. Pierwsza podróż do Ameryki Środkowej rozbudziła w niej miłość do tej części świata. Zakochała się w nieziemskiej bujnej przyrodzie, wędrówkach po dżunglach, pięknych szczytach gór, a szczególnie wulkanach, a także niesamowitych kobietach, które spotykała na swojej drodze. Jako podróżująca w pojedynkę kobieta budziła ciekawość. W krajach mocno zakorzenionych w kulturze macho kobieta, która podróżuje sama, zwłaszcza gdy ma męża, jest czymś niespotykanym. W drugiej podróży w tamte rejony do Panamy, Kostaryki i Nikaragui postanowiła lepiej przyjrzeć się codziennemu życiu kobiet i ich problemom. Pomiędzy spotkaniami z ludźmi, zdobywała najwyższe szczyty w Panamie i Kostaryce, poznawała sport narodowy, jakim są walki kogutów, pracowała w szpitalu dla zwierząt, zaglądała do wnętrza aktywnego wulkanu, a nawet z jednego zjechała na desce.

Na co dzień Anita współpracuje z magazynami podróżniczymi Poznaj Świat, Podróże, Rowertour. Prowadzi swoją stronę www.banita.travel.pl. Zwykle pół roku w roku jest w drodze. Podróżuje przede wszystkim sama, często na rowerze, najchętniej do Ameryki Środkowej. Organizuje unikalny festiwal podróżniczy TRAMPki – Spotkania Podróżujących Kobiet w Gdańsku. 19 września wyszła jej pierwsza książka „Końca świata nie było”, w której opowiada o swojej pięciomiesięcznej podróży przez kraje Ameryki Środkowej.

Spotkanie odbędzie się w piątek 3 marca w godz. 17:00 – 20:00 w w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (Aleja Zwycięstwa 96/98).

Istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnej opieki nad dziećmi powyżej 3 roku życia w trakcie spotkania. Opiekę zapewni Akademia Małych Animacji Domifan. Prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na opiekę najpóźniej na dzień przed spotkaniem poprzez przesłanie maila zawierającego imię i wiek dziecka na adres warsztatypodroznicze@gmail.com.

W trakcie spotkania rozlosujemy 3 nagrody od sponsora nagród – marki Fjord Nansen. Aby wziąć udział w losowaniu należy wpisać się na listę obecności na spotkaniu.

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.

 

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.