zamknij
Warsztaty

Marek Kramarczyk – Jachtostopem na Karaiby (GWP#124)

Po długiej przerwie zapraszamy na 124. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” – po raz pierwszy w formie online.

Spotkanie poprowadzi Marek Kramarczyk – podróżnik, fotograf i żeglarz, który przepłynął Pacyfik oraz kilkukrotnie Atlantyk. Mieszkał przez półtora roku na Karaibach i przez kilka miesięcy na Polinezji. Nurkował z setką polujących rekinów na atolach Tuamotu, pływał z wielorybami w Królestwie Tonga, a także fotografował dzikie zwierzęta z Galapagos. Zawodowo zajmuje się fotografią, opowiadaniem o świecie i pisaniem tekstów, pracuje też jako członek profesjonalnej załogi jachtów żaglowych oraz pilot wycieczek. Więcej na marekkramarczyk.com

Marek zaprezentuje dwa tematy:

JACHTOSTOPEM NA KARAIBY I DALEJ,PRZEZ PACYFIK – opowieść o szalonej, trwającej 3-lata morskiej przygodzie. Wszystko zaczęło się kiedy Marek zjawił się na Gibraltarze i bez żadnego doświadczenia żeglarskiego ruszył jachtostopem w rejs przez Atlantyk. Późniejszy wir wydarzeń doprowadził go zawodowej pracy na luksusowym jachcie, przepłynięcia Pacyfiku, nurkowania z setkami rekinów, pływania z mantami i odkrycia dlaczego niemal cała populacja żółwi z Galapagos została zjedzona przez odwiedzających wyspy żeglarzy. Wszystko ilustrowane będzie pięknymi zdjęciami z Karaibów i Polinezji.

TROPEM WIELORYBÓW PACYFIKU – Marek zabierze widzów na wody Południowego Pacyfiku, gdzie każdego roku przypływają Humbaki. Te wielkie ssaki opuszczają zimne wody Antarktyki, żeby w tropikach wydać na świat potomstwo. Celem tego rejsu jest znalezienie i sfotografowanie wielorybów. Po drodze odwiedzimy słynną wyspę Bora Bora, Niue – jeden z najmniejszych krajów na świecie oraz tajemnicze Królestwo Tonga. Udowodnimy, że rekiny nie są takie straszne i zobaczymy piękno podwodnego świata Polinezji. Sprawdzimy przy okazji czy oceany faktycznie są pełne śmieci. A bajkowe zdjęcia i filmy pozwolą wszystkim poczuć się zupełnie jak w tropikalnym raju.

Transmisja spotkania rozpocznie się w najbliższy piątek 18 września o godzinie 19:00 na kanale Youtube Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych – żeby tam przejść wystarczy kliknąć w poniższy link:

https://www.youtube.com/channel/UCRo-ErvDLydkusstajCrAig

Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia i organizowany przez Hufiec ZHP Gdynia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.