zamknij
Warsztaty

Michał Woroch – Wheelchairtrip: Z Ziemi Ognistej na Alaskę (GWP#125)

Zapraszamy na 125. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” z Michałem Worochem, który zabierze nas w podróż samochodem z Ziemi Ognistej na Alaskę, którą odbył razem z Maciejem Kamińskim. Obaj podróżnicy poruszają się na co dzień na wózkach inwalidzkich.

Rzuciliśmy wyzwanie trasie, a przy okazji – samym sobie. Przez 371 dni poruszaliśmy się Landroverem Defenderem, do którego samodzielnie zaprojektowaliśmy szereg udogodnień. Z początku, kiedy opowiadaliśmy o swoim planie, pukano się w czoło. Pomimo wszystkich przeciwności ruszyliśmy w podróż życia. Wheelchairtrip – to tysiące kilometrów bezdrożami Ameryki Południowej. Białe piaski pustyni Atacama, rejs Amazonką do serca dżungli – Iquitos, ceremonie Ayahuaski, tonięcie w błocie, tropikalne choroby, eksplozje silnika i jeden cel: udowodnić, że można pokonać tę morderczą trasę będąc niepełnosprawnym.

Wyprawa została nagrodzona najbardziej prestiżowymi nagrodami w świecie podróżniczym: „Wyczynem Roku” na Kolosach w 2019 roku oraz „Podróżą Roku” w plebiscycie Travelery National Geographic.

Transmisja spotkania rozpocznie się w najbliższy piątek 25 września o godzinie 19:00 na kanale Youtube Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych – żeby tam przejść wystarczy kliknąć w poniższy link:

https://www.youtube.com/channel/UCRo-ErvDLydkusstajCrAig

Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia i organizowany przez Hufiec ZHP Gdynia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.