zamknij
Warsztaty

Sztuka zimowych podróży – Rafał Król (GWP#162)

Miasto Gdynia i Hufiec ZHP Gdynia zapraszają na 162. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” z Rafałem Królem. Spotkanie poświęcone będzie szeroko pojętemu zimowemu bezpieczeństwu. Jak działa ludzki organizm w obliczu zimna? Jakie czyhają na nas zagrożenia i jak sobie z nimi poradzić? Jak poprawić swoje bezpieczeństwo podczas zimowych podróży? Jakie błędy najczęściej prowadzą zimą do wypadków? Jak tanio możemy poprawić swoje bezpieczeństwo? Jaki sprzęt ma kluczowe znaczenie w zimowym przetrwaniu? Tych i wielu innych rzeczy dowiecie się na warsztatach.

Rafał Król to eksplorator, podróżnik, polarnik, fotografik, projektant sprzętu stosowanego w ekstremalnych warunkach, publicysta, ekspert ds. bezpieczeństwa i survivalu, twórca serwisu internetowego poświęconego podróżom i bezpieczeństwu. Ambasador marki Helly Hansen. Zrealizował wiele wypraw w skrajnie trudnych warunkach, jak m.in.: zimowe przejście największych parków narodowych w Szwecji; pierwsze piesze zimowe przejście Islandii i pierwsze zimowe przejście lodowca Vatnajokull, największego lodowca na Ziemi znajdującego się poza obszarami polarnymi; pionierskie przejście przez polarny las Lemmenjoki, największy w Europie Park Narodowy; samotna ekspedycja polarna na Spitsbergenie i wiele innych. Jest również autorem książki „25 500”, którą będzie można zakupić na spotkaniu w cenie 50 zł/sztukę.

Spotkanie odbędzie się w piątek 27 października w godzinach 16:30 – 18:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Park Naukowo-Technologicznym (budynek II) w Gdyni.

Po spotkaniu wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody od sponsorów nagród – producenta sakw, toreb i akcesorów rowerowych Jack Pack – www.jackpacking.pl, książki od wydawnictwa „Czarne” i „Wydawnictwa Poznańskiego”.

Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia i organizowany przez Hufiec ZHP Gdynia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.