zamknij
Warsztaty

Palestyna. Dzieciaki. Sport. Jak na chwilę uciec od wojny i okupacji? (GWP#163)

Miasto Gdynia i Hufiec ZHP Gdynia zapraszają na 163. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” z Adamem Szostkiem – Gdynianinem, którego od najmłodszych lat nosi po świecie. Zaczęło się od przeglądania podróżniczych albumów i jeżdżenia autostopem po Europie… a potem, Bliski Wschód, Indie, Chiny. W trasie najczęściej towarzyszyła mu deskorolka i dzięki niej miał okazję poznać wielu młodych ludzi i ich historie. Obecnie coraz częściej angażuje się w wolontariaty promujące sport w rejonach objętych konfliktem lub problemami społecznymi, pokazując, że pomoc ma wiele twarzy, a pasja pozwala na chwilę uciec od codziennych problemów.

Dzieciaki wszędzie są takie same, nie wszędzie jednak mają takie same dzieciństwo. Dla większości młodzieży w Europie jazda na deskorolce to po prostu jeden z wielu sposobów spędzania wolnego czasu, dla wielu młodych Palestyńczyków to coś znacznie więcej. Pozwala im ona przez chwilę… być dzieciakami, zapomnieć o otaczającym je, przybierającym na sile konflikcie. Jak wygląda ich życie? O czym marzą i co chcą robić, gdy dorosną? Poza Palestyną, przyjrzymy się kilku innym miejscom, gdzie deskorolka to wciąż coś nowego i egzotycznego. Zajrzymy do obozów dla uchodźców w Grecji, rodzin z Górskiego Karabachu i Gruzji. Wszędzie niestety w tle pojawi się konflikt i ucieczka od problemów.

Spotkanie odbędzie się w piątek 10 listopada w godzinach 16:30 – 18:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Park Naukowo-Technologicznym (budynek II) w Gdyni.

Po spotkaniu wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody od sponsorów nagród – producenta sakw, toreb i akcesorów rowerowych Jack Pack – www.jackpacking.pl, książki od wydawnictwa „Czarne” i „Wydawnictwa Poznańskiego”.

Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia i organizowany przez Hufiec ZHP Gdynia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.