zamknij
Warsztaty

Spotkanie z maszerem Grzegorzem Lindą (GWP#155)

Miasto Gdynia i Hufiec ZHP Gdynia zapraszają na 155. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat”już w najbliższy piątek 2 grudnia w godzinach 18:00 – 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Park Naukowo-Technologicznym (budynek II) w Gdyni.

Spotkanie poprowadzi maszer Grzegorz Linda, który od 12 lat startuje w długodystansowych wyścigach psich zaprzęgów. W tym roku na Mistrzostwach Świata razem ze swoimi Siberian Husky zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal. Dwa lata wcześniej wspólnie ukończyli najdłuższy na świecie wyścig dla 8-psich zaprzęgów FINNMARKSLØPET 600. Trasę 588 km na północy Norwegii pokonali w czasie 92 godz. i 2 min.

Grzegorz od lat prowadzi w Porzeczu hodowlę Siberian Husky „Zimowy Wyraj”. Jako jedna z sześciu osób w Polsce posiada uprawnienia trenera wyścigów psich zaprzęgów. Pasjonują go wielodniowe wędrówki z psami w śnieżnych rejonach odległych od cywilizacji. Tam znajduje wszystko, czego od dawna już brakuje ludziom zamkniętym hermetycznie w cywilizacji: ciszę wielkich, śnieżnych przestrzeni, żywioły obojętne na losy człowieka, wreszcie wspólny los z Siberian Husky, psami, które mimo podporządkowania, zachowały ogromnie dużo cech pierwotnych. Tam nabiera sił, tam się odtwarza, by po powrocie przekazywać swoje emocje i stany ducha ludziom, z którymi na co dzień pracuje. Psie zaprzęgi to jednak tylko jedna z wielu pasji Grzegorza. Zaczynał jako harcerz na rajdach, obozach i kursach zdobywając pierwsze uprawnienia instruktorskie oraz doświadczenia dydaktyczne. Pracował jako wychowawca i kierownik trudnej młodzieży. W 1991 roku był pomysłodawcą i współzałożycielem Klubu Turystyki Niekonwencjonalnej “Łowcy Przygód”. Zdobył uprawnienia nurkowe, jest Ratownikiem WOPR, Instruktorem Samoobrony, Jazdy Konnej, Survivalu, Strzelectwa i Wspinaczki, skakał na bungee, latał na paralotni, nurkował na rafie koralowej, był za Kołem Podbiegunowym i na Saharze, wszedł na Mount Blanc i ukończył najdłuższy na świecie wyścig dla 8-psich zaprzęgów Finnmarkslopet 600. Jest właścicielem Schroniska w Porzeczu. Więcej na www.lowcyprzygod.pl i www.facebook.com/ZimowyWyrajKennel

W trakcie spotkania Grzegorz opowie m.in. o swoich doświadczeniach nabytych podczas przygotowań i startów w długodystansowych wyścigach psich zaprzęgów, o historii maszerstwa, a także o niezbędnym ekwipunku do wykonywania tej dyscypliny.

Po spotkaniu wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody od sponsora nagród – producenta sakw, toreb i akcesorów rowerowych Jack Pack – www.jackpacking.pl oraz od Northwind – polskiej marki outdoorowej tworzącej wysokiej jakości sprzęt dla turystów, wojska i ratowników medycznych (www.trzypiora.pl)

Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia i organizowany przez Hufiec ZHP Gdynia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.