zamknij
Warsztaty

Spotkanie z Małgorzatą Jurewicz i Józefem Soszyńskim (GWP#154)

Miasto Gdynia i Hufiec ZHP Gdynia zapraszają na 154. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” z Małgorzatą Jurewicz i Józefem Soszyńskim. Na prelekcji dowiemy się o partnerstwie w górach, przełamywaniu barier i radzeniu sobie ze strachem. Obejrzymy kilka krótkich filmów wspinaczkowych nakręconych w trakcie wspinaczki. Będzie także możliwość obejrzenia specjalistycznego sprzętu alpinistycznego.

Małgosia z Józkiem prywatnie są parą ale tworzą również od lat zespół wspinaczkowy. Specjalizują się w pokonywaniu trudnych, technicznych dróg w stylu alpejskim i wielkościanowym. Mają na koncie takie przejścia jak: cztery drogi na flagowej, francuskiej, północnej ścianie Grandes Jorasses, w tym Manitua i Filar Walker zimą, droga klasyczna Heckmaira na północnej ścianie Eigeru, Droga Norweska na północnej ścianie Trolli, 3 drogi na słynnym El Capitan w dolinie Yosemite. Są autorami pierwszych polskich przejść wielu znanych ekstremalnych dróg w Alpach, w środkowej Norwegii i za kołem podbiegunowym. Ostatnio otworzyli piękną drytoolowo-mikstową, 300-metrową drogę w masywie Mount Maudit, a Gosia solo, w 9-cio dniowej wspinaczce poprowadziła Virginię (A3) na El Capitanie – najtrudniejszą drogę bigwallową pokonaną kiedykolwiek samotnie przez Polkę.

Spotkanie odbędzie się w piątek 18 listopada w godzinach 18:00 – 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Park Naukowo-Technologicznym (budynek II) w Gdyni.

Po spotkaniu wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody od sponsora nagród – producenta sakw, toreb i akcesorów rowerowych Jack Pack – www.jackpacking.pl

Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia i organizowany przez Hufiec ZHP Gdynia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.