zamknij
Warsztaty

Gran Colombia – śladami Szymona Bolivara (GWP#120)

Zapraszamy na 120. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” z Michałem Witkiewiczem, który tym razem zabierze nas do Kolumbii.

Kolumbia, obok Ekwadoru i Wenezueli, była jednym z trzech krajów tworzących niegdyś jedno państwo – dzieło Szymona Bolivara. Pokaz to relacja z wędrówki śladami tego południowoamerykańskiego wyzwoliciela. Zobaczymy kraje pełne kontrastów: miasta z nowoczesnymi dzielnicami i wielkimi wieżowcami położone obok ubogich i niezorganizowanych dzielnic. Ludzi bardzo bogatych, obok biednych. Dżungle położone między dwoma oceanami, wysokie góry obok równin, pokryte śniegiem wulkany obok pustyń bez deszczu. Do tego barwną i żywą kulturę: wieczory w rytmach salsy i rumby, czy tradycyjne tańce podczas świąt ludowych.

Spotkanie odbędzie się w piątek 15 listopada w godz. 18:00 – 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Park Naukowo-Technologicznym (budynek II) w Gdyni.

Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia i organizowany przez Hufiec ZHP Gdynia.

Michał Witkiewicz – podróżnik, wykładowca trójmiejskich uczelni wyższych, doradca samorządowy, dziennikarz, prezes Polskiego Klubu Przygody. Współorganizator wielu wydarzeń podróżniczych w kraju. Członek licznych organizacji naukowych i podróżniczych. Od wielu lat aktywnie uprawia turystykę. Przemierzył ponad 120 krajów świata na pięciu kontynentach. Wędrował po bezludnej, lodowatej tundrze i walczył o życie w kazachskim stepie, pił archi z mongolskimi notablami i jadł szczury z kurdyjskimi przemytnikami, brodził po pas w błocie w syberyjskiej tajdze i przedzierał się przez amazońską dżunglę… Do jego największych osiągnięć należy zaliczyć pieszo-pontonowe, samotne ekspedycje – wzdłuż granicy Europy z Azją i w poprzek Ameryki Południowej, za które został wyróżniony w konkursie Kolosy (w 2003 i 2005 r.) – najbardziej prestiżowej nagrodzie w środowisku polskich eksploratorów i zdobywców.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.