zamknij
Warsztaty

Antypody – Michalina Kupper (GWP#115)

Zapraszamy na 115. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” z Michaliną Kupper, która opowie o swojej podróży po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei.

W ciągu stu lat od zasiedlenia Australii przez Europejczyków, populacja pierwszych  mieszkańców Australii spadła o 84%. Ilu jest ich teraz, gdzie żyją, jak wyglądają nowoczesne, australijskie domy, a jak aborygeńskie wioski? Co rysują i tatuują od tysięcy lat mieszkańcy Antypodów? Tego i wiele więcej dowiemy się, mając za przewodników autochtonów tych ziem oraz słuchając relacji z pobytu prelegentki, która z gościa stała się członkiem rodziny papuaskiego plemiona i społeczności aborygeńskich.

Prelegentka opowie także o  polowaniu z Aborygenami na żółwie w parku narodowym oraz ich życiu w „rezerwatach”, gdzie biali nie mają wstępu. Zobaczymy zdjęcia ze wspinaczki na najwyższy szczyt – Mt.Kościuszko i wielkanocnej wędrówki po największej piaszczystej wyspie na świecie i spotkaniu z dzikim dingo.

Podczas prezentacji dowiemy się także dlaczego stolica Papui znajduje się na liście 10 najbardziej niebezpiecznych miast świata, w jaki sposób powstało ponad 800 zupełnie odrębnych od siebie języków (i są nadal używane), dlaczego głównym środkiem lokomocji pomiędzy miastami jest samolot, w co bawią się mali Papuasi oraz skąd brały się, jeszcze do niedawna pospolite, dzieciobójstwo, szamanizm i ludożerstwo.

Spotkanie odbędzie się w piątek 19 kwietnia 2019 roku w godz. 18:00 – 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (budynek II) w Gdyni.

Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia i organizowany przez Hufiec ZHP Gdynia.

Michalina Kupper – uczestniczka Rowerowego Jamboree – sztafety z Polski do Japonii na etapie Turcja-Irak-Iran, nominowana do Kolosów za podróż po Papui Nowej Gwinei. Prowadzi autorskie warsztaty etnograficzne dla dzieci i młodzieży. Twórca projektów edukacyjnych dla najmłodszych w fundacji Orla Straż działającej w Iraku. Pedagog, trener metody Biegun, ratownik, przedsiębiorca, instruktor ZHR. Miłośniczka ulicznych historii. Fanka lokalnej kuchni. Kocha Bliski Wschód i Oceanię.  Więcej na: michalinakupper.com

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.