zamknij
gwp70

Przedostatnie w tym roku spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych odbędzie się w piątek 11 grudnia w godz. 17:00 – 19:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Poprowadzi je Anna Jaklewicz.

Pierwsza wizyta w Chinach może zniechęcić do powrotu do Państwa Środka. Męczą gigantyczne miasta, przerażają miliony osób na ulicach i smog unoszący się w powietrzu. Mimo to warto dać Chinom drugą szansę.

Pokaz Anny Jaklewicz to relacja z samotnej czteromiesięcznej podróży po wioskach zagubionych wśród ryżowych pól na południu Chin. Podczas prezentacji poznamy bogactwo kulturowe i etniczne Państwa Środka – weźmiemy udział w weselu mniejszości narodowej Bai i muzycznym święcie gry na bambusowych fletach we wiosce Dongów, odwiedzimy ?królestwo kobiet? nad jeziorem Lugu zamieszkałe przez matriarchalnych Mosuo, spędzimy noc w okrągłych domach ? fortecach ludności Hakka, przyjrzymy się fascynującym strojom kobiet z mniejszości Miao i dowiemy jak wytwarza się barwnik indygo.

Nie trzeba przesyłać potwierdzenia udziału w spotkaniu.

O prelegentce:

Anna Jaklewicz – z zamiłowania podróżniczka i etnograf, z wykształcenia archeolog. W podróży od piętnastu lat. Najpierw, podczas misji archeologicznych w Sudanie, poszukiwała śladów zaginionych cywilizacji. Potem odkrywała przed turystami tajemnice starożytnego Egiptu. Po Afryce przyszedł czas na Azję. W Chinach wędrowała po Wielkim Murze, w rezerwacie Wolong opiekowała się pandami, przemierzała wielokulturowe pogranicza południa kraju. Miłość do Azji zaowocowała kolejnymi wyprawami do Wietnamu, Laosu, Kambodży, Malezji, Singapuru, Indii. Za niemal roczną podróż po Indonezji została nominowana do TRAVELERA, nagrody przyznawanej przez National Geographic, a pokaz slajdów z wyprawy zdobył nagrodę publiczności Festiwalu Podróżników i Żeglarzy KOLOSY. Publikowała m.in. na łamach magazynu Traveler. Jej debiutancka książka o Chinach ukazała się nakładem wydawnictwa Bezdroża.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.