zamknij
Warsztaty

Robert Gondek – W drodze na najwyższe szczyty Afryki (GWP#97)

Kolejne spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” poprowadzi Robert Gondek, który od 2008 roku realizuje  projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” mający na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju. Udało mu się już wejść na wszystkie siedem szczytów o wysokości przekraczającej 4000 m n.p.m – najwyższy szczyt Tanzanii (Kilimandżaro – 5895 m n.p.m.), Kenii (Mount Kenya – 5199 m n.p.m.), Ugandy/Demokratycznej Republiki Konga (Rwenzori – 5109 m n.p.m), Rwandy (Karisimbi – 4507 m n.p.m.), Etiopii (Ras Dashen – 4543 m n.p.m.), Maroka (Jebel Toubkal – 4167 m n.p.m.) i Kamerunu (Mount Cameroon – 4040 m n.p.m.).

W trakcie prezentacji:

  • Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya.
  • Na Mount Meru poczekamy na wschód słońca z widokiem na najwyższy szczyt Afryki.
  • Odbędziemy spacer po kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie.
  • W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt Rwandy.
  • Wybierzemy się na wielodniowy trekking w pięknych etiopskich górach Semien.
  • Wejdziemy nocą na najwyższą górę Maroka.
  • W gęstej mgle zdobędziemy Mount Cameroon – najwyższy szczyt Kamerunu.
  • Zobaczymy jak niecodzienne są góry w Afryce.
  • Odwiedzimy goryle górskie z Rwandy, mandryle z Gabonu i szympansy w Ugandzie.

Robert pokaże zdjęcia przepięknej afrykańskiej przyrody – ptaki, słonie, mandryle, goryle. A to na pewno nie będzie wszystko…. To będzie uczta dla wszystkich kochających góry, przyrodę i egzotykę.

Po spotkaniu zapraszamy również na stoisko, na którym będzie można nabyć książkę/album fotograficzny poświęcony Afryce autorstwa Roberta Gondka, prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami autora pokazu.

Spotkanie odbędzie się w piątek 24 listopada w godz. 18:00 – 20:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.

Więcej o prelegencie:
Robert Gondek – podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 18 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu „W drodze na najwyższe szczyty Afryki” otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach Podróże, Poznaj Świat, NPM, czy All Inclusive. Autor wydanej w październiku 2017 roku książki/albumu fotograficznego poświęconego Afryce: „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka Suahili. Strony internetowe autora pokazu:
www.szczytyafryki.pl
www.facebook.pl/SzczytyAfryki

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.