zamknij
gwp58

Tego jeszcze nie było! Najbliższe spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” poprowadzi aż czterech prelegentów – członków fundacji „Podróże bez Granic”, której celem jest aktywizacja społeczna oraz rehabilitacja emocjonalna i mentalna osób z niepełnosprawnością poprzez organizację przedsięwzięć z zakresu turystyki, sportu i rekreacji. Podróże i aktywny tryb życia są w działaniach fundacji niekonwencjonalnymi formami rehabilitacji i budowania poczucia własnej wartości (www.fundacja.podrozebezgranic.pl). Prelekcje poprowadzą:

Marta Ostrowska ? podróżniczka, marzycielka, idealistka, od zawsze zakochana we Włoszech i wszystkim co włoskie. Pilotka wycieczek, wolontariuszka, żeglarka. Kocha wolność, energię, szybkie działania i ten nieco ?równoległy? świat, jakim jest świat osób z niepełnosprawnością. Przedstawi projekty „Wilno bez granic” oraz „Rzym bez granic”. Opowie też kilka słów o swoich podróżach w ramach wolontariatu na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Ania Urbańska ? miłośniczka wypraw dużych i małych, najlepiej w doborowym towarzystwie. Poza turystyką próbująca swoich sił w koszykówce, tenisie, hokeju, unihokeju i wspinaczkach górskich. W Fundacji organizatorka działań skupiających się na poznaniu walorów turystyczno – przyrodniczych Polski. Wózek, na którym porusza się od urodzenia, nie przeszkadza jej w zdobywaniu szczytów, czy przekraczaniu granic własnych możliwości, jeśli takie gdzieś są… Przedstawi projekty „Leśne podchody dla zaznania puszczańskiej przygody!” – wyprawa terenowa w Bory Tucholskie oraz „Wiosenny start z wielką mocą (mechaniczną)!” – wyprawa zachodnim pograniczem Polski. Opowie też o nauce samodzielności poprzez aktywność turystyczną.

Artur Labudda ? pasjonat podróży, nurek, sternik, ciężarowiec i quadowiec. Od 22 lat na wózku, w 2010 objechał quadem Polskę, za co otrzymał wyróżnienie Kolosów w kategorii ,,Wyczyn roku?, w 2011 przepłynął Polskę kajakiem, a w 2013 dostał wyróżnienie Miasta Gdyni w konkursie ?Gdynia bez Barier?. Opowie o swoich samodzielnych wyprawach oraz przedstawi projekt „Kajaki bez Granic”

Grześ Wojak ? programista, grafik. Miłośnik podróży, mocnych wrażeń, zawsze chętny do pomocy, ciekawy ludzi i świata. Swoim przykładem dowodzi, że również dla osób z porażeniem 4-kończynowym, jak np. po urazie kręgosłupa szyjnego nie ma rzeczy niemożliwych. Rekreacyjne nurkuje, pływa na kajakach i jeździe na quadach. Przedstawi projekty „Dania bez Granic” oraz „Praga bez Granic”.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 lutego 2015 roku w w Gdyńskim InfoBoxie w godz. 17:00 – 19:00.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy przesłać zgłoszenie za pomocą tego formularza. W formularzu należy podać imię, nazwisko, wiek, płeć oraz adres e-mail. Dane te będziemy wykorzystywać wyłącznie w celu jak najlepszego dostosowania oferty Warsztatów do publiczności i nie będziemy ich przekazywać osobom trzecim! Program powinien automatycznie wysłać potwierdzenie zgłoszenia na skrzynkę e-mail. W przypadku nieotrzymania takiego potwierdzenia prosimy o napisanie do nas wiadomości na warsztatypodroznicze@gmail.com.

Zgłaszając się należy wybrać kategorię – lista główna lub lista rezerwowa. W pierwszej kolejności należy zgłaszać się na listę główną, a gdy zabraknie na niej miejsc – na listę rezerwową. Osoby z listy głównej mogą zajmować miejsca siedzące po uprzednim wpisaniu się na listę obecności w dniu warsztatów (podpis przy swoim imieniu i nazwisku na liście), ale muszą liczyć się z tym, że jeżeli spóźnią się na spotkanie, może zabraknąć dla nich miejsc siedzących. Osoby wpisane na listę rezerwową mogą przyjść na spotkanie, ale są proszone o niezajmowanie miejsc siedzących aż do momentu rozpoczęcia warsztatów oraz o wpisanie się na listę obecności.

Zapisy ruszają w piątek 20 lutego o północy.

Istnieje możliwość zorganizowania bezpłatnej opieki nad dziećmi w trakcie spotkania. Dziećmi zajmie się animatorka Dominika Rusnak, właścicielka firmy Domifan – www.domifan.pl. Prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na opiekę co najmniej 3 dni przed spotkaniem poprzez przesłanie maila na adres warsztatypodroznicze@gmail.com

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.