zamknij
Warsztaty

Katolicyzm po meksykańsku: Guadalupe, Santa Muerte i święci od przemytu (GWP#159)

Miasto Gdynia i Hufiec ZHP Gdynia zapraszają na 159. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” z Olą Synowiec – pisarką, dziennikarką, latynoamerykanistką. Przez dziewięć lat mieszkała w Meksyku, o którym pisze dla polskiej i zagranicznej prasy. Publikowała m.in. na portalu BBC, w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Rzeczpospolitej”, „Znaku”. Jest autorką przewodników po tym kraju, strony Mexico Magico Blog oraz książek: „Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk” (2018) i „Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady” (2022).

Osiemdziesiąt procent społeczeństwa Meksyku to katolicy, ale meksykański katolicyzm różni się w pewnych elementach od polskiego. Jakie to różnice i skąd się one biorą? Ola Synowiec, latynoamerykanistka od kilkunastu lat zajmująca się meksykańską religijnością, opowie o najpopularniejszych świętych w Meksyku, zarówno tych oficjalnych, jak i nieuznanych przez Watykan – takich jak Święta Śmierć, święty przemytników narkotyków i święci od przekraczania granicy z USA. Zapraszam na spotkanie z niezwykłą, kolorową, a czasem szokującą meksykańską religijnością, którą postaramy się wyjaśnić i zrozumieć.

Spotkanie odbędzie się w piątek 1 września w godzinach 16:30 – 18:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Park Naukowo-Technologicznym (budynek II) w Gdyni.

Po spotkaniu wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody od sponsora nagród – producenta sakw, toreb i akcesorów rowerowych Jack Pack – www.jackpacking.pl

Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia i organizowany przez Hufiec ZHP Gdynia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.