zamknij
Warsztaty

Afganistan i Iran – Ewa Bryła

gwp67

Dwunaste spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” 2015 poprowadzi Ewa Bryła, która tak zapowiada swoją prelekcję:

Od lat jak magnes przyciągają mnie kraje o wątpliwej reputacji. Na pierwszy rzut oka niedostępne, groźne, tajemnicze, a po bliższym poznaniu fascynujące i zaskakujące na każdym kroku. Moja miłość do nich bywa trudna, wymaga cierpliwości, zrozumienia, trochę odwagi. Odkochać się już nie sposób.

Na spotkaniu opowiem:

– dlaczego wolontariat to najlepszy sposób na zwiedzanie Iranu i Afganistanu,
– za co zatrzymała mnie kilkukrotnie policja obyczajowa w Iranie,
– co zawdzięczam siłom paramilitarnym Basid w Iranie,
– jak spontanicznie pojawił się w ramówce festiwalu filmowego w Teheranie,
– jak wygląda wesołe miasteczko w Kabulu,
– gdzie można podziwiać wszystkie rodzaje min lądowych… i telefon komórkowy prezydenta Karzaja,
– jak się znaleźć na potajemnym meczu buzkaszi w Afganistanie,
– jak trafić do jedynego legalnie działającego pubu w Kabulu,
– ile szczęścia trzeba mieć, aby przeprawić się autem nocą przez ośnieżone góry Hindukuszu, pokonując 500 km z Kabulu do Mazar-e Sharif,
– o czym marzą Afgańskie kobiety i dzieci.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 29 października w godz. 17:00 – 19:00 w Gdyńskim InfoBoxie (przy skrzyżowaniu ul. Świętojańskiej i 10 lutego).

Aby wziąć udział w spotkaniu należy przesłać zgłoszenie za pomocą formularza na stronie http://competit.pl/w/5555/. Należy w nim podać imię, nazwisko, wiek, płeć oraz adres e-mail. Dane te będziemy wykorzystywać wyłącznie w celu jak najlepszego dostosowania oferty Warsztatów do publiczności i nie będziemy ich przekazywać osobom trzecim! Program powinien automatycznie wysłać potwierdzenie zgłoszenia na skrzynkę e-mail. W przypadku nieotrzymania takiego potwierdzenia prosimy o napisanie do nas wiadomości na warsztatypodroznicze@gmail.com.

Zgłaszając się należy wybrać kategorię – lista główna lub lista rezerwowa. W pierwszej kolejności należy zgłaszać się na listę główną, a gdy zabraknie na niej miejsc – na listę rezerwową. Osoby z listy głównej mogą zajmować miejsca siedzące po uprzednim wpisaniu się na listę obecności w dniu warsztatów (podpis przy swoim imieniu i nazwisku na liście), ale muszą liczyć się z tym, że jeżeli spóźnią się na spotkanie, może zabraknąć dla nich miejsc siedzących. Osoby wpisane na listę rezerwową mogą przyjść na spotkanie, ale są proszone o niezajmowanie miejsc siedzących aż do momentu rozpoczęcia warsztatów oraz o wpisanie się na listę obecności.

Zapisy ruszają w poniedziałek 26 października o północy i trwają do środy 28 października do godz. 23:59.

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.

O prelegentce:
Ewa Bryła – absolwentka ekonomii i stosunków międzynarodowych, trenerka, edukatorka praw człowieka, wolontariuszka. Sandomierzanka, mieszkała i pracowała w Amsterdamie, Teheranie, a od 6 lat zakochana w Trójmieście i niezmiennie w Bliskim Wschodzie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.