zamknij
Warsztaty

Ying i Yang, czyli kraj sprzeczności. Wprowadzenie w świat Korei Południowej (GWP#137)

Miasto Gdynia i Hufiec ZHP Gdynia zapraszają na 137. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” z Romanem Husarskim, autorem bloga wloczykij.org, który zaprasza nas w podróż dookoła Korei Południowej!

Korea Południowa jest modna. Zajadamy się kimchi, oglądamy K-dramy, słuchamy K-popu, używamy koreańskich kosmetyków z wyspy Jeju. Niektórzy zachwycają się kolejnymi nagradzanymi filmami Bonga, inni ćwiczą Taekwondo. Rośnie popularność studiów koreanistycznych, a Korea coraz częściej staje się celem wakacyjnych wycieczek. Wydawałoby się, że to Korea Północna jest tą, która kryje tajemnice. Tymczasem liczne opisy Korei Południowej najczęściej zamykają się w podobnej liczbie stereotypów i uproszczeń.

Korea Południowa interesuje mnie już od kilkunastu lat. W 2012 roku odbyłem podróż dookoła Korei Południowej autostopem. Dwa lata spędziłem ucząc się języka koreańskiego na uczelniach Hankuk i Jeonbuk. Obecnie piszę rozprawę doktorską poświęconą kinu Korei Północnej w Instytucie Religioznawstwa UJ. Dziś chciałbym Was zaprosić na slajdowisko wprowadzające w świat Korei. Tak jak ying i yang na fladze Korei Południowej, tak na każdym kroku ujawniają się kontrasty i sprzeczności niedostrzegalne często na pierwszy rzut oka.

Spotkanie odbędzie się w piątek 21 maja o godzinie 19:00 na kanale Youtube Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” – żeby tam przejść wystarczy kliknąć w poniższy link:

https://www.youtube.com/channel/UCRo-ErvDLydkusstajCrAig

Po spotkaniu przeprowadzony będzie konkurs, w ramach którego będzie można wygrać grę planszową od sponsora nagród – wydawnictwa Rebel.

Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia i organizowany przez Hufiec ZHP Gdynia.

Roman Husarski (ur. 1990) – absolwent filmoznawstwa i studiów dalekowschodnich na Uniwersytecie Jagiellońskim, analityk Instytutu Boyma i doktorant w Instytucie Religioznawstwa UJ. Przez dwa lata uczył się języka koreańskiego na uczelniach Hankuk i Jeonbuk w Korei Południowej. Stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. Wydarzenia z Korei regularnie komentuje m.in. w radiu TOK FM. Autor zdjęć w reportażu Charliego Englisha Przemytnicy książek z Timbuktu. Niedługo ukarze się jego debiut reporterski w Wydawnictwie Czarne. Prowadzi bloga wloczykij.org

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.