zamknij
Warsztaty

Magdalena Konik – Tuszetia (Gruzja) (GWP#173)

tuszetia1

Miasto Gdynia i Hufiec ZHP Gdynia zapraszają na 173. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” z Magdaleną Konik, którą zabierze nas do Tuszetii.

Migracja stała się powszechnym zjawiskiem na świecie. Migrujemy z powodów ekonomicznych, klimatycznych, zagrożenia wojną, za chlebem, studiami, za miłością lub lepszym życiem. Niewiele na świecie jest miejsc, gdzie w tradycje i przywiązanie do ziemi przodków jest tak ważne jak na Kaukazie, zwłaszcza w górach Tuszetii. To właśnie tutaj chrześcijaństwo przeplata się nadal z wcześniejszymi wierzeniami i obecne jest na co dzień. Zaczęłam projekt fotograficzny w Tuszetii powoli wchodząc do społeczności i zdobywając jej zaufanie ale też przyjaźń, obawiając się jednocześnie, że rozwój turystyki zmieni to miejsce. Tuszetię zmieniły jednak inne rzeczy. Zapraszam na opowieść o wpływie turystyki, pandemii, wojny w Ukrainie i migracjach na stare tradycje i tożsamość regionalną w małym, górskim regionie na Kaukazie.

Spotkanie odbędzie się w piątek 15 listopada w godzinach 16:30 – 18:00 na Sali Morskiej w Pomorskim Park Naukowo-Technologicznym (budynek II) w Gdyni.

Po spotkaniu odbędzie się konkurs z nagrodami od sponsorów nagród – producenta sakw, toreb i akcesoriów rowerowych Jack Pack (www.jackpacking.pl) oraz Wydawnictwa Czarne.

Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia i organizowany przez Hufiec ZHP Gdynia.

Magdalena Konik – fotografka, przewodniczka i pilotka wycieczek. Od 10 lat związana jest z Gruzją, gdzie mieszka, prowadzi biuro podróży nastawione świadomą i etyczną turystykę oraz realizuje długoterminowe projekty fotograficzne. Nagradzana i wyróżniana w międzynarodowych konkursach fotograficznych tj. SIPA (Siena International Photo Awards), MIPA (Malta International Photo Awards), Tokyo International Photo Awards, Daily Dozen of National Geographic. Zdobyła wyróżnienie w Kategorii „Podróż” na Kolosach (za rok) 2017 za dokumentowanie życia górali na Kaukazie. Szczególne miejsce w jej sercu zajmuje Tuszetia, której poświęciła już ponad 8 lat, by zgłębiać zwyczaje, codzienne życie, poczucie tożsamości regionalnej oraz wyzwania związane z turystyką, pandemią i odpływem mieszkańców z gór. Zaangażowana w projekty rozwojowe i ekologiczne w Gruzji oraz programy poprawy standardów i bezpieczeństwa w jeździectwie rajdowym dla Koni i jeźdźców na Kaukazie. 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.