zamknij

Harmonogram spotkań w 2018 roku

23 lutego 2018 – spotkanie z reporterem Bartkiem Sabelą, autorem trzech książek („Morze może wróci”, „Wszystkie Ziarna Piasku” oraz „Afronauci”)

6 kwietnia 2018 – spotkanie z reporterem i korespondentem wojennym Andrzejem Mellerem, autorem trzech książek („Miraż. Trzy lata w Azji”, „Zenga zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki” oraz „Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie”)

20 kwietnia 2018 – spotkanie z Dominikiem Szmajdą, który opowie m.in. o swoim samotnym trawersie Parku Narodowego Odzala-Kokoua w Kongu.

11 maja 2018 – warsztaty rowerowe z Marcinem Korzonkiem, wyróżnionym między innymi w kategorii „wyczyn roku” na Kolosach za projekt Polska Prosto Rowerem polegający na przejechaniu Polski z południa na północ
wzdłuż południka 18’10 z maksymalnym marginesem 1 kilometra.

25 maja 2018 – spotkanie z Barbara Gostyńską i Adamem Kamrowskim, którzy przejechali Afrykę samochodem z północy na południe i z powrotem, pokonując ponad 70 tyś. km i odwiedzając 25 krajów tego kontynentu.

15 czerwca 2018 – informacje wkrótce.

Impreza na Orientację – spotkanie w plenerze, na którym uczestnicy będą mogli nauczyć się podstaw terenoznawstwa – posługiwania się mapą i kompasem pod okiem doświadczonych instruktorów oraz wziąć udział w imprezie na orientację. Trasę imprezy na orientację przygotuje Arkadiusz Witer – wieloletni instruktor harcerski, posiadający duże doświadczenie w organizacji imprez na orientację związany z grupą „Navigatoria”. Spotkanie będzie miało również charakter integracyjny – uczestnicy Warsztatów będą mieli okazję lepiej się poznać i spędzić czas w miłej atmosferze.